Cocktail

Další informace o Ko Lanta

Kam vyrazit – na tuhle otázku už byste měli znát odpověď díky stejnojmenné sekci, sepsali jsme pro vás i základní informace o souostroví Ko Lanta – ty najdete na stránce Více o Ko Lanta. Na následujících řádcích pak najdete další podrobnosti a zajímavosti, které by se vám mohli hodit.
  • Ko Lanta není jen významným turistickým cílem, ale pro samotné Thajce i významným dopravním uzlem. Je zastávkou při cestách na Ko Phi Phi nebo do provincie Krabi. V obou dvou případech trvá cesta od jeho břehů asi devadesát minut.
  • V minulosti byl významným přístavem Ban Ko Lanta. Dnes tvoří tuto vesničku jen několik stovek domků, dříve tu ale stavěli velké lodě, které vyrážely za poznáním dál do Asie. Mimochodem – v takzvaném „Domě kočovníků“ tady můžete nakoupit suvenýry, které vlastníma rukama vyrobili právě thajští mořští nomádi.
  • K oblíbeným kratochvílím na Ko Lanta kromě polehávání na pláži patří ještě jízda na kajaku a rybaření. Obojí pro turisty zajistí některá z mnoha cestovních agentur, které na poloostrově působí.
  • Pokud chcete ušetřit, pak se určitě neubytovávejte přímo na pláži Hat Khlong Dao. Právě na tomto dvoukilometrovém písečném pásu je nejdražší ubytování na celém souostroví. Užijí si tady ale milovníci thajské kuchyně – restaurací je tady nespočet.
  • Spousta resortů na souostroví Ko Lanta je takzvaně „eko“. Počítejte tedy s bungalovy z přírodních materiálů, dřeva, které nemusí být nutně na první pohled absolutně luxusní, ale jsou stoprocentně účelné a nic vám v nich chybět nebude.
  • Kousek od vesničky Ao Mai Pai na jižním cípu ostrova je stejnojmenný vodopád. Pokud vás tedy ležení na pláži omrzí, určitě se tam vydejte, protože pohled na něj stojí za to.
  • Za návštěvu stojí i ostrůvek s úsměvným názvem Ko Bu Bu. Leží u východního pobřeží ostrova a na jeho pláži je několik bungalovů, kde je možné strávit dovolenou mimo civilizaci.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

To nejzajímavější, co můžete zažít na Vaší dovolené v Thajsku pro Vás připravila cestovní kancelář ESO travel, specialista na exotickou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@ko-lanta.cz