Cocktail

Ko Lanta - další informace

Marně na mapě pátráte po souostroví Ko Lanta? Pak nejspíš nekoukáte do oblasti provincie Krabi na jižním Andamanském pobřeží. Hned na úvod je také třeba podotknout, že Ko Lanta není jeden jediný ostrov, ale skupinka asi padesáti ostrovů, ostrůvků a rozeklaných skalisek trčících z vln Andamanského moře. Z Krabi sem cesta na trajektu trvá asi hodinu a půl.

Ko Lanta – thajský kompromis

Největší z této skupiny je potom ostrov Ko Lanta Yai, kterému se občas, aby se to krásně pletlo, říká prostě jen Ko Lanta. Právě sem míří většina turistů a právě tady žije většina ze zhruba dvaceti tisíc obyvatel tohoto souostroví.

Ko Lanta je zlatý střed – kompromis mezi rušnými thajskými letovisky a téměř opuštěnými ostrůvky, které jsou rozesety podél thajského pobřeží. Sever a západ hlavního ostrova už jsou typickými turistickými resorty, jih je turismem ještě pořád téměř nedotčený.

První ubytovací kapacity vznikly v oblasti pláže Laem Kaw Kwang, dnes nejnavštěvovanějším místem je ale oblast okolo pláže Hat Khlong Dao. I ta ale mimo hlavní sezonu, která na Ko Lanta trvá října do dubna, připomíná spíše město mrtvých. Ve zbývající části roku tady totiž celkem vydatně prší a tak ze všech hotelů, restaurací a potápěčských škol zůstává otevřena jen nepatrná hrstka.

Za potápěním na Ko Lanta

I pro souostroví Ko Lanta platí, že je jednou z nejlepších světových lokalit pro potápění. Navíc je to jen hodina a půl plavby ke slavnému scénickému souostroví Ko Phi Phi, které je mekkou potápěčů z celého světa. V místních vodách není problém potkat manty, žraloky leopardí, nebo žraloky obrovské, které ty odvážnější potápěči občas používají jako podvodní taxík.

A pokud vám snad tento výčet informací nepřijde dostatečný, potom se podívejte na stránku Ko Lanta - další informace, možnosti, kam přesně se na ostrově vydat, vám potom nabízíme na stránce Kam vyrazit.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

To nejzajímavější, co můžete zažít na Vaší dovolené v Thajsku pro Vás připravila cestovní kancelář ESO travel, specialista na exotickou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@ko-lanta.cz