Cocktail

Zajímavosti o Ko Lanta

Jiný kraj jiný mrav. A platí to bez nadsázky i o Thajsku. Víte jak je to v Thajsku s nudismem? Máte představu o tom, co všechno je součástí koření, kterému mi říkáme karí? Možná jste také plní mylných představ o thajské masáži a ani trochu netušíte, kdo jsou to mořští nomádi. Pokud vás tedy zajímají odpovědi na tyto otázky, pak se podívejte na následující řádky, které poodhalují některé ze zajímavostí spojených s Ko Lanta nebo Thajskem obecně.

Nudismus v Thajsku

Pokud patříte k vyznavačům slunění bez plavek, pak v Thajsku pozor! Thajci jsou obecně velmi zdrženliví, co se týká těchto věcí, a tak třeba na veřejných plážích je nudismus zcela zakázaný.Mimochodem – sami někteří Thajci se na plážích koupou v dlouhém oblečení.

V turistických resortech pak bývá část pláže vyhrazena pro nudisty. A pokud se vám podaří při svých toulkách narazit na malou opuštěnou pláž, pak nemusíte nic řešit… Dále platí, že mimo oblast pláže by jak muži, tak ženy měli na sobě mít vždy horní díl oblečení. U dam nejen horní díl plavek, ale i tričko nebo tílko.

Tajemství karí

Typická thajská chuť? Většina lidí by si asi po chvilce váhání vzpomněla na koření karí. Ale pozor! V Thajsku se nesetkáte s jeho sušenou variantou, kterou je možné zakoupit v Česku. Originální čerstvé thajské karí má podobu pasty.

V jeho chuti by se měly ideálně snoubit čtyři základní elementy – chuť slaná, rybí, sladká a pálivá. O to se starají ingredience, mezi které patří například česnek, zázvor, krevetová pasta nebo chilli – s ním Thajci obecně moc nešetří, proto jsou jejich jídla často tolik ostrá.

Thajská masáž

Jóga pro líné – tak se občas přezdívá proslavené thajské masáži, při které vás drobné Thajky masírují a různě ohýbají za pomoci vlastních dlaní, chodidel, loktů nebo kolen.

Správnou thajskou masáž byste měli pořádně cítit – zároveň by ale neměla příliš bolet. Správně provedená thajská masáž by pak měla uvolnit svaly a klouby celého těla a její příjemné „následky“ by měl člověk cítit ještě několik dní. Pokud se rozhodnete thajskou masáž podstoupit, pak si v programu vyhraďte minimálně hodinu a půl času. Spíše ale víc.

Mořští kočovníci

Východ hlavního ostrova Ko Lanta Yai turismus zatím příliš nezasáhl, možná právě proto zde mají svůj domov mořští kočovníci. Ty je možné potkat téměř všude na jihu Thajska. Jejich původ do dneška není příliš jasný. Vědci se zatím přiklánějí k variantě, že do této oblasti přišli z Malajsie.

Dříve kočovali od ostrova k ostrovu a jejich život byl velmi úzce spjat s mořem. V něm lovili a sbírali svou potravu. I díky tomu jsou to dodnes velmi dobří plavci a nedělá jim problém mít ve slané vodě otevřené oči.

Pokud máte informací a zajímavostí málo, pak prozkoumejte stránky Více o Ko Lanta a Ko Lanta – další informace. O dalších destinacích v bezprostředním okolí Ko Lanta jsme se rozepsali v kategorii Ko Lanta – poznejte okolí.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

To nejzajímavější, co můžete zažít na Vaší dovolené v Thajsku pro Vás připravila cestovní kancelář ESO travel, specialista na exotickou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@ko-lanta.cz