Cocktail

Okolí souostroví Ko Lanta

Možná vás souostroví Ko Lanta příliš nezaujalo, pak se nabízí možnost vyrazit jinam. Buď do blízkých destinací, jako jsou například Ko Mook, provincie Krabi, scénické souostroví Phi Phi nebo luxusní Phuket, popřípadě dál.

V tom případě se nabízí dovolená v letovisku hříchu, kterým je Pattaya, hlavní město Thajska – Bangkok a okolí, želví ostrov Ko Tao nebo cesta na úplňkovou party na Ko Phangan. Velkému zájmu turistů se nicméně těší i Ko Samui, Ko Chang nebo Ko Samet.

Ko Mook

Ostrov Ko Mook, který také leží při pobřeží Andamanského moře má se souostroví Ko Lanta mnohé společné – předně určitě krásné pláže, kvalitní služby včetně ubytování a perfektní podmínky pro potápění.

Zároveň jde ještě o mnohem klidnější destinaci, než jako je Ko Lanta. Na Ko Mook si proto turisté skutečně odpočinou, stranou stresu, shonu a hluku. Ko Mook je zatím mimo hlavní zájem cestovních kanceláří a ti, co měli možnost ho navštívit, s povděkem říkají: „Díky bohu!“ Ko Mook si tak zachovává kouzlo ráje nedotčeného člověkem.

Krabi

Krabi patří k nejslavnějším thajským provinciím. Proč? Protože nabízí turistům vše, co potřebují. Stejně jako většina destinací v Thajsku možnost vydat se pod hladinu moře, kde je viditelnost několik desítek metrů, nebo šanci vydat se večer za zábavou.

Phi Phi

Jestli dodnes nevíte, kde se točil film Pláž, pak vám dáme odpověď. Točil se právě tady – v zátoce Ao Maya. Do té doby bylo Phi Phi více než čím jiným cílem baťůžkářů a nezávislých cestovatelů, od okamžiku, kdy film přišel do kin, sem míří desetitisíce turistů ročně.

A nic na tom nemění ani fakt, že během „vánoční tsunami“ v roce 2004 byla většina ubytovacích kapacit téměř srovnána se zemí. Místním se je podařilo obnovit během několika měsíců.

Phuket

Phuket je bezesporu nejluxusnější thajské letovisko a místní plážový servis se každý rok umisťuje na předních příčkách světových žebříčků. Za kvalitu a luxus se ale platí, proto ho najdete i v žebříčku nejdražších světových resortů.

Možností, co v Phuketu podniknout je spousta – proslavený je místní noční život, stejně tak proslulé jsou i potápěčské školy. Pláže jsou dlouhé a bungalovy nízké – tudíž do thajské krajiny zapadnou. Na obrovské betonové hotelové monstrum, které známe z evropských letovisek, tady nenarazíte.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

To nejzajímavější, co můžete zažít na Vaší dovolené v Thajsku pro Vás připravila cestovní kancelář ESO travel, specialista na exotickou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@ko-lanta.cz