Cocktail

Kam vyrazit na Ko Lanta?

Je dost možné, že po týdnu stráveném v lehátku jen pár metrů od dveří do bungalovu, se vám zachce poznávat krásy Ko Lanta. Na následujících řádcích tedy najdete přehled míst, o kterých si myslíme, že patří k tomu, co byste na své dovolené na Ko Lanta určitě měli vidět. Namixovali jsme pro vás koktejl pláží, historických památek, přírodních krás a zážitků, které na vás čekají jen v Thajsku

Ko Lanta - Národní park Mu Ko Lanta

Milovníci přírody by neměli vynechat návštěvu mořského národního parku Mu Ko Lanta, který byl založený před více než dvaceti lety – v roce 1990. Spadá pod něj patnáctka ostrůvků a dokonce i poměrně velká část hlavního ostrov Ko Lanta Yai.

Výlety do oblasti parku tady pořádá spousta cestovních agentur. Jen pozor na to, že kromě lodního lístku, je potřeba uhradit i vstupné, které se do tohoto národního parku platí.

Ko Lanta - Tham Khao Maikaeo

I další tip na výlet patří do kategorie výletů za přídoními krásami. Tham Khao Maikaeo je ohromný komplex jeskyní na Ko Lanta, které vznikly vzájemným působením vápence a vody. Některé jeskyně mají rozměry gotické katedrály, jiné jsou menší, ale všechny stejně působivé.

Pomyslným vrcholem je potom podzemní jezírko. Část turistů ale odradí, že tato atrakce leží uprostřed džungle…

Ko Lanta - Do džungle na slonovi

… to se dá ale celkem snadno a elegantně vyřešit. Pokud tedy nemáte příliš hluboko do kapsy. Jedním z největších zážitků, které si odvážejí turisté z Ko Lanta je jízda na slonovi. Obvykle se vyráží právě do džungle a provozovatelé této atrakce, tedy chovatelé slonů uklidňují, že projížďku zvládnou i děti. Na rozdíl třeba od egyptské jízdy na velbloudovi, kde má člověk co dělat, aby nespadl do saharského písku pod jeho nohy, se sloní hřbet houpe jen zlehka.

Mimochodem – všimli jste si někdy při pohledu na mapu, že obrys Thajska vzdáleně připomíná právě hlavu slona?

Ko Lanta - Hat Khlong Dao

Pokud by měla vzniknout anketa o nejkrásnější pláži tohoto souostroví, pak by pravděpodobně vyhrála pláž Hat Khlong Dao na jeho západním pobřeží.

Zároveň je tenhle několikakilometrový pás písku mezi turisty vůbec nejoblíbenějším místem. Oblíbenou večerní kratochvílí v místních plážových barech je večer pozorování západu slunce. Po setmění pak Hat Khlong Dao patří k nejživějším oblastem ostrova.

Další tipy, co na Ko Lanta podniknout, jsme sesbírali na stránku „Ko Lanta – další informace“ (odkaz na ko lanta – další informace), perličky a kuriozity, které se s Thajskem pojí, jsme potom sepsali do kategorie „Zajímavosti“ a jak už vypovídá název sekce „Ko Lanta – poznejte okolí“ (odkaz na Ko Lanta – poznejte okolí), právě tam najdete další tipy na destinace v okolí.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

To nejzajímavější, co můžete zažít na Vaší dovolené v Thajsku pro Vás připravila cestovní kancelář ESO travel, specialista na exotickou dovolenou.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@ko-lanta.cz